اطلاعات تخصصی
تحصیلات

کارشناس علوم باغبانی-کارشناس ارشد گیاهان دارویی

خلاصه عملکرد و مهارت ها

تولید کننده انواع گلها و گیاهان زینتی و آپارتمانی
طراحی فضای سبز

این صفحه را به اشتراک بگذارید

پرسش های پاسخ داده شده

 • خمیدگی برگ سانسوریا

  پاسخ

 • خمیدگی برگ سانسوریا

  پاسخ

  شوک جابجایی گل، سرما، نور کم، تشنگی و خشکی زیاد، کمبود کلسیم از مواردی هست که باعث میشه برگها حالت افتاده پیدا کنن، میتونید برای یکی دوماه گل رو به یک قیم ببندید و بعد از اون قیم رو بردارین. گیاه شما دوباره حالت ایستاده پیدا میکنه  و  از نیترات کلسیم استفاده کنید.

 • سبز شدن پتوس نئون

  پاسخ

  سلام خدمت شما دوست عزیز . برگ­های قدیمی پتوس نئون با بالغ شدن و گذشت زمان سبز میشوند. تغذیه با کود آهن و نیتروژن دار و نور کم از علت­های سبزی برگ­ها هست. گل رو در جای پرنورتری قرار بدین هر چقدر نور بیشتر باشه رنگ برگ­ها خوشرنگ­تر میشه. از کودهای  های پتاس استفاده کنید. قلمه گیری زیاد از گل هم باعث سبز شدن برگها می­شود. اگه ریشه گلدون رو پر کرده در یک گلدان بزرگتر با خاک با کیفیت قرار بدین تا نئون خوش رنگ و لعابی داشته باشین.

 • دوده روی شفلرا

  پاسخ

  سلام دوست من. احتمالا گیاه شما، مورد حمله شته و شپشک بوده است . این عسلک­ها توسط حشراتی که از گیاه تغذیه می­کنند دفع می­شود. برای گیاه خطری نداره اما باعث جذب سایر حشرات می­شود. بهتر هست با دیازینون گیاه رو از شر آفات مزاحم نجات بدین. سپس با استفاده از  آب و چند قطره مایع ظرفشویی دوده­های سیاه روی شاخ و برگ رو تمیز کنین تا گیاه نفس تازه ای بکشد و دوباره سرحال شود.

 • دلیل گل ندادن اسپاتی فیلوم

  پاسخ

  احتمالا گلدان شما در جای نامناسبی قرار گرفته است. گل را در فاصله یک متری نسبت به پنجره جنوبی یا شرقی قراردهید، آبیاری گیاه با خشک شدن 4 الی 5 سانتیمتر از  سطح خاک انجام شود. آب زیر گلدونی رو بعد از 5 دقیقه خالی کنید.  اگر ریشه گلدان رو پر کرده است و فضای کافی برای رشد ریشه وجود ندارد، گل را در گلدان بزرگتری قرار دهید و از خاک مناسب گیاهان آپارتمانی استفاده کنید. کودهای پتاس بالا تاثیر بسیار زیادی در گلدهی دارند.

 • خشک شدن گل ساناز

  پاسخ

  سلام دوست عزیز. گل رو در مکان سایه آفتاب قرار بدین، طوری که حداقل 6 ساعت نور دریافت کنه. خشکی طولانی مدت یا آبیاری بیش از اندازه باعث خشک شدن گیاه میشه. حتما بعداز آبیاری آب رو از زیر گلدونی خارج کنین. خاک این گل باید سبک باشه. بهترین خاک ، خاک سبک لومی شنی هست که حدود 10 درصد ماده آلی داره. در فصل رشد از کود پتاس بالا استفاده کنید تا گلدهی بهتری داشته باشین.

 • تکثیر سانسوریا فرانسیس

  پاسخ

  سلام دوست من. با استفاده از پاجوش و تنه جوش میتونید این گیاه رو تکثیر کنید. تنه جوشی که روی گل هست رو از گیاه مادری جدا کنید. در مخلوطی از ماسه و مقدار کمی شن بکارین. به خوبی آبیاری کنید. حتما روی گیاه کاور کنید. تا زمان ریشه دار شدن، گل رو کاور داشته باشین و در محیطی با نور و دمای متوسط قرار بدین. از آبیاری زیاد و کم قلمه خودداری کنین و حتما به مقدار رطوبت خاک توجه داشته باشین.

 • کاشت قلمه آگلونما

  پاسخ

   سلام دوست عزیز. بله . میتونین در مخلوطی از خاکبرگ، پرلیت، کوکوپیت، ماسه و مقداری از کود دامی پوسیده خاک بکارین.  یا میتونید از مخلوط خاکبرگ، پوسته بادام زمینی و سبوس برنج و مقداری کمپوست استفاده کنید.

 • پژمردگی آفتابگردان

  پاسخ

  سلام دوست من. متاسفانه گلهای شما به پوسیدگی رایزوپوسی طبق آفتابگردان دچار شدن، چون بیماری بذر زاد هست از بذر سالم استفاده کنید و بذرها را با قارچکش ضدعفونی کنید. از گلها در برابر صدمه مکانیکی و حمله پرندگان محافظت کنید. وجود آفت قبل یا زمان گلدهی بررسی کنید. از ارقامی که طبق اونها رو به پایین هست استفاده کنید.

 • خشکی فیتونیا

  پاسخ

  آّبیاری بیش از اندازه و خشکی هوا باعث زرد شدن برگها میشود. خاک و سوراخ گلدون رو از لحاظ تهویه و زهکشی بررسی کنید. برای گل جزیزه درست کنید و از ابیاری بیش از اندازه یا کم پرهیز کنید. با خشک شدن 2 الی 3 سانتی متر از سطح خاک آبیاری رو انجام بدین.

  برای ساختن جزیره در زیر گلدانی سنگ بریزید و نصف ارتفاع سنگها در زیر گلدانی آب بریزید. سپس گلدان را روی آن قرار دهید.