برداشت نارنگی پیش رس از باغات قائم شهر مازندران

برداشت نارنگی پیش رس از باغات قائم شهر مازندران

1 ماه پیش بازدید116

برداشت بیش از ۶۷ هزار تن نارنگی پیش رس از باغ‌های قائم شهر

مدیر جهاد کشاورزی قائم شهر، از برداشت ۶۷ هزار و ۵۰۰ تن نارنگی پیش رس از باغ‌های این شهرستان خبرداد.

 

به گزارش فیداست از صدا و سیمای مازندران،علی درویش نیا، سطح باغ مرکبات شهرستان قائم شهررا ۱۴ هزار ۷۰۰ هکتار اعلام کرد که چهارهزار هکتار به نارنگی اختصاص دارد که تعداد ۲۴ هزار و ۵۰۰ نفر بهره بردار دارد.
وی سطح باغ مرکبات شهرستان قائم شهر را ۱۴ هزار و ۷۰۰ هکتار اعلام کرد که ۱۰ هزار و ۷۰۰ هکتار پرتقال و چهار هزار هکتار آن محصول نارنگی است و از این سطح دو هزار ۵۰۰ هکتار به نارنگی پیش رس اختصاص دارد.

درویش نیا یادآور شد تاکنون ۴۰ درصد از باغات نارنگی پیش رس با عملکرد بالغ بر۶۷ هزار تن برداشت شده است و سطح نارنگی انشو شهرستان هم یک هزار و ۵۰۰ هکتار است که میزان عملکرد آن ۳۲ تن در هکتار می‌باشد.
مدیر جهاد کشاورزی قائم شهر اظهار داشت این شهرستان با بهره‌مندی از ۲۱۰ واحد سورتینگ فعال از لحاظ سطح ذخیره سازی مرکبات جایگاه اول رادر استان مازندران دارد.
درویش نیا درخصوص صادرات مرکبات گفت امسال چهار هزار تن محصول مرکبات به خارج از کشور صادر می‌شود که از این مقدار عمدتاً ۹۰ درصد مرکبات به روسیه و ۱۰ درصد به ازبکستان صادر می‌شود.
درویش نیا خاطر نشان کرد، در سطح ۵ هزار ۲۲۹ هکتارباغات مرکبات این شهرستان مبارزه با مگس میوه مدیترانه‌ای انجام گرفت که سطح ۲ هزار و ۸۷۵ هکتارکاور اسپری ودر سطح ۲ هزار و ۳۵۴ هکتار طعمه پاشی انجام شد و تعداد ایستگاه‌های پیش آگاهی مگس میوه ۱۶ ایستگاه می‌باشد.

تجربه شما

لطفا دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید